Technology

Daniel Ricciardo wygrał we Włoszech, a Norris Lando zajął drugą pozycję! Fantastyczne rozstrzygnięcie i stłuczka faworytów do tytułu w trakcie wyścigu GP Włoch!

12.09.2021, 14:19 0 komentarzy
Daniel Ricciardo wygrał we Włoszech, a Norris Lando zajął drugą pozycję! Fantastyczne rozstrzygnięcie i stłuczka faworytów do tytułu w trakcie wyścigu GP Włoch!

Trwający w tej chwili sezon F1 jest naprawdę ekscytujący i należy to zrozumieć. Walka o czołowe lokaty w minionych latach zdominowana została przez zawodników niemieckiego Mercedesa, a mówiąc ściślej Lewisa Hamiltona. W minionym sezonie zawodnik brytyjskiego pochodzenia zdobył siódmy mistrzowski tytuł, co zagwarantowało mu okazję zrównania się w sumie tytułów ze słynnym Schumacherem Michaelem. Jednak zawodnik z Wielkiej Brytanii w obecnie trwającym sezonie nie ma już jednak aż tak łatwo w drodze po ósmy mistrzowski tytuł. Spowodowane to zostało pojawieniem się w stawce kierowców Verstappena, który też marzy o tym, aby zwyciężyć tytuł mistrza Formuły 1. Już od początku sezonu walka między tymi zawodnikami jest niesamowicie zawzięta i naprawdę trudno stwierdzić który z nich po ostatnim wyścigu sezonu sięgnie po tytuł mistrza świata. Kolejną odsłoną rywalizacji tych dwóch zawodników był wyścig włoski, czyli Grand Prix Monzy. To niesamowicie przyjemny tor dla wielkiej liczby zawodników, a w trakcie tego weekendu w samochodzie zasiadł Kubica Robert którego zadaniem było zastąpić Raikkonena Kimiego, który miał pozytywny wynik testu na COVID-19.

Zmagania eliminacyjne do wyścigu o Grand Prix Monzy zagwarantowały motoryzacyjnym wielbicielom zasiadającym na trybunach bardzo dużo pasjonujących emocji. Elektryzującą walkę, z której zwycięsko wyszli Ricciardo Daniel a także Verstappen Max zafundował motoryzacyjnym sympatykom zakręt pierwszy ścigania niedzielnego. Niesamowicie kluczowe dla wyników wyścigu niedzielnego były wizyty zawodników w boxach. To właśnie po zmianie kół doszło do zaskakującego wypadku. Mistrz świata oraz Verstappen walczyli w naprawdę bardzo wąskim zakręcie i w sytuacji, gdy wyglądało na to, iż to koniec batalii, obaj kierowcy najechali na siebie kołami, a bolid kierowcy Red Bulla znalazł się na bolidzie sterowanym przez Lewisa Hamiltona. To z pewnością była wstrząsająca chwila dla motoryzacyjnych widzów zebranych przy torze, jednak żadnemu z kierowców nie zagrażało niebezpieczeństwo. Na całym tym incydencie zyskali zawodnicy zespołu McLarena, którzy uplasowali się na dwóch najwyższych pozycjach. Wyścig o GP Monzy wygrał Ricciardo Daniel, a na pozycji numer 2 dojechał Lando Norris. Dla brytyjskiego zespołu to na pewno fenomenalne dokonanie i ten rezultat znacząco wspomoże ich w walce o lokatę numer 3 w tabeli konstruktorów.

Zostaw komentarz