Technology

Real Madryt przegrywa - FC Barcelona zdobywa Superpuchar Hiszpanii!

17.01.2023, 11:28 0 komentarzy

W ostatnich sezonach forma organizowania starcia o Superpuchar Hiszpanii uległa sporej zmianie i to nie ulega wątpliwości. Pewnego rodzaju zawód mogą odczuwać sympatycy piłki nożnej z Hiszpanii, ponieważ zmagania o to trofeum przeniesione zostały do Arabii Saudyjskiej. Obecnie w turnieju o Superpuchar Hiszpanii toczą bój 4 drużyny, a zwycięzcy par 1/2 finału rywalizować ze sobą będą w finałowym pojedynku. W obecnym sezonie w spotkaniu finałowym na przeciw siebie stanęły zespoły Barcy a także Realu. Futbolowi wielbiciele z całej Europy mogli być więc uradowani, gdyż oznaczało to pierwsze Gran Derbi w starciu o Superpuchar Hiszpanii od paru lat. Trzeba również zaznaczyć fakt, iż w pierwszym składzie zespołu Dumy Katalonii gra kapitan drużyny polskiej, czyli Robert Lewandowski.

Polski zawodnik stanął więc przed szansą na zdobycie pierwszego pucharu w barwach FC Barcelony. Mnóstwo sportowych dziennikarzy podkreślało przed tym meczem, głównym faworytem do zwycięstwa jest Real z Madrytu. Aktualny mistrz ligi hiszpańskiej a także triumfator poprzedniej edycji Champions League to prawdziwa maszyna do zwyciężania pojedynków finałowych, i właśnie dlatego gigantycznym zaskoczeniem byłby każdy inny rezultat niż ich wygrana. Od rozpoczęcia finału znaczącą przewagę miała drużyna Barcelony. Zawodnicy perfekcyjnie czytali się na boisku i bez większego kłopotu konstruowali następne ataki w okolicach szesnastki oponenta. Pierwszy gol w finałowym starciu został strzelony przez graczy FC Barcelony, a jej autorem okazał się Gavi, który wykorzystał świetne zagranie od Lewandowskiego. Do siatki przed zakończeniem pierwszej połowy trafił kapitan polskiej drużyny, któremu wybitnym dograniem popisał się Gavi. Pierwsza połowa skończyła się rezultatem dwa do zera dla Barcy, a gracze Realu Madryt wyglądali kiepsko na tle przeciwnika. Wygląd meczu w drugiej połowie nie zmienił się, a 20 minut przed zakończeniem FC Barcelona zdobyła trzecie trafienie. Real zdobył honorową bramkę w doliczonym czasie gry, a jej strzelcem był Benzema. W ostatecznym rozrachunku mecz skończył się wynikiem 3:1 dla Dumy Katalonii, która tym sposobem wygrała Superpuchar Hiszpanii.