Technology

Wygrana i fenomenalny pojedynek mistrza polskiej ekstraklasy we Włoszech - Fiorentina FC zakwalifikowała się do 1/2 finału!

18.04.2023, 16:49 0 komentarzy
Wygrana i fenomenalny pojedynek mistrza polskiej ekstraklasy we Włoszech - Fiorentina FC zakwalifikowała się do 1/2 finału!

Kibice futbolu z naszego kraju przyzwyczaili się do tego, że kluby PKO Ekstraklasy z reguły prędko kończą przygodę z europejskimi pucharami. Sporą niespodzianką z pewnością jest więc to, że jest połowa kwietnia, a drużyna poznańskiego Lecha do ostatnich sekund dwumeczu z Fiorentiną ACF toczyła bój o zakwalifikowanie się do najlepszej czwórki europejskich rozgrywek. Trudno zaprzeczyć temu, że KKS Lech Poznań w aktualnie trwającym sezonie pokazał się niesamowicie. Dużo dobrych recenzji dotyczących gry mistrza PKO Ekstraklasy dodają w społecznościowych mediach sportowi dziennikarze z Polski. Bez najmniejszych wątpliwości awans do 1/4 finału LKE to spory sukces, ale gracze szkoleniowca Van Der Brooma mieli nadzieję na nieco więcej. I rzeczywistość udowodniła, że zakwalifikowanie się do 1/2 finału Conference League był całkowicie możliwy.

Mistrz Polski przed pierwszym ćwierćfinałowym meczem nie był faworytem. Duża ilość fachowców twierdziła, iż faworytem jest drużyna ACF Fiorentiny, która pochodzi z ligi włoskiej. W sympatykach piłkarskich z naszego kraju pojawiła się jednak myśl, że mistrz polskiej ligi ma szansę zaskoczyć swoich rywali. Ostatecznie okazało się, że w pierwszym ćwierćfinałowym pojedynku ACF Fiorentina była dla mistrza polskiej ekstraklasy za silna. Na trybunach przy Bułgarskiej piłkarze z Florencji zwyciężyli wynikiem 4 do 1 i bardzo mocno zbliżyli się do zakwalifikowania się do półfinału. W obozach obu drużyn przed meczem rewanżowym wyczuć można było spokój. Chociażby z tego powodu sporym zaskoczeniem dla miejscowych sympatyków była forma KKS Lecha Poznań we Florencji. Mistrz Polski prowadził we Włoszech z faworyzowaną Fiorentiną rezultatem 3:0 na kilkanaście minut przed zakończeniem rewanżowego starcia. Ten rezultat oznaczał, iż piłkarze z Poznania mają szansę na zakwalifikowanie się do najlepszej czwórki Ligi Konferencji Europy, ponieważ dojdzie do dogrywki. Niestety defensywa Lecha z Poznania w samej końcówce meczu rewanżowego popełniła 2 gigantyczne błędy, które skończyły się bramkami dla gospodarzy. To w rozrachunku końcowym pogrzebało szansę na zakwalifikowanie się dalej i walkę o triumf w zmaganiach Ligi Konferencji. Warto jednak zaznaczyć to, iż poznański Lech zaprezentował się zaskakująco dobrze w aktualnie trwającym sezonie europejskich pucharów. Jest to bez wątpienia szansa na to, że z każdym nadchodzącym sezonem będzie o wiele lepiej.

Zostaw komentarz